Poročilo s 4. polmaratona zahodnovaršavskega okrožja Janusz Kusociński

24. avgusta 2014 se je odvijal največji športni dogodek Zahodno-varšavskega okrožja, to je 4. polmaraton Janusz Kusociński PWZ. Četrta izdaja teka je bila rekordna po udeležbi. Podrl je tudi nov rekord poti.

Na deževno nedeljsko jutro so se tekači, ki so se pojavili na štartni coni v Błonieju, bali slabega vremena, vendar se je vreme izkazalo za popolno za prehod na naslednje kilometre - pomanjkanje sonca, trinajst stopinj plus in rahlo rosanje poskrbel za predah in spodbudil k podiranju rekordov.

Avtor: FotoMaraton.pl

Urad za tekmovanja je ključal življenje že od zgodnjih jutranjih ur, ko se je pojavilo nekaj tekmovalcev, ki so zbirali štartne pakete - organizacija je bila tako učinkovita, da ni v ničemer posegala v potek dogodka.

Pred štartom so tekmovalce na skupno ogrevanje povabili predstavniki fundacije Biegam Bo Lik. Tekmovalci so iz Błonie štartali točno ob 10.00. Že od samega začetka se je pojavila močna skupina, ki je vodila dirko, ki je prevladovala nad ostalimi tekači vse do cilja.

Pot polmaratona je potekala skozi občine Zahodnega varšavskega okrožja, med polji, travniki in drevesi - udeleženci teka so bili še posebej pozorni na njegove slikovite in edinstvene slikovite vrednote. V nasprotju s tipičnimi mestnimi vožnjami je tu prevladoval "Vesolje, svoboda in svoboda", kot pravi slogan PWZ 4. polmaratona.

Prisotni navijači in prostovoljci na regeneracijskih točkah na 5., 10. in 15. kilometru poti si zaslužijo posebno pozornost - njihovo navdušenje, spontano navijanje in prisrčnost so tekačem dajali moč in energijo!

Zmagovalci 4. polmaratona J. Kusociński

Prvi v Borzęcin Dużyju je bil Kenijec Rop Abel Kibet (1:07:11), sledil mu je Kenijec Mwangi Joel Main (1:08:32), tretji je bil Bartosz Olszewski (1:10:54). Zmagovalec je postavil nov rekord na poti, ki je pripadel prej omenjenemu Bartoszu Olszewskemu iz druge izdaje PWZ polmaratona leta 2012 (rekord je bil 1:11:23).

Najboljše ženske med ženskami so bile Kenijka Chebet Agnes (01:15:38), Poljakinja Aleksandra Lisowska (01:17:01) in Kenijka Yadda Consalater Chemtai (1:18:09). Dirko je zaključilo 626 tekmovalcev, kar pomeni rekordno udeležbo na prejšnjih izdajah polmaratona Zahodne Varšave.

Letošnja izdaja poviatnega polmaratona v zahodni Varšavi se bo zagotovo zapisala v zgodovino, a organizatorji so že napovedali, da bodo prihodnje leto poskušali naslednjo dirko narediti še uspešnejšo.

Novinarska gradiva polmaraton Varšavski polmaraton Varšavski polmaraton Janusza Kusocińskega Varšavski polmaraton zahodnovaršavskega okrožja
Tags.:  Rekreacija Outfit-In-Accessories Slimming.